250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺35,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺58,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺75,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺73,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺55,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺22,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺69,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺113,90 KDV Dahil

KÖPEK ÜRÜNLERİ
 

İnsanoğlunun yüzyıllardır en sadık dostlarından olan köpekler, her canlı gibi ilk aylardan itibaren her yaşta sağlıklı ve güvenli bir yaşam ihtiyacı duyarlar. Köpek sahipleri için birçok ayrı kategoride yer alan farklı ürün çeşitleriyle köpekler yer yaşta daha konforlu bir hayat yaşayabiliyor. Petimister, köpekler için yer alan ürünlerle beslenme, vitamin desteği, eğitim, dışarıda gezdirme gibi alanlarda köpek sahiplerine kolaylık sağlıyor. Köpekler cinslerine göre farklılık gösteren bazı ihtiyaçlara sahiptir. www.petimister.com ‘ da köpeklerin yaşlarına ve cinslerine uygun birçok alt kategoride binlerce ürün bulmak mümkün. Köpek Ürünleri kategorisi, köpek dostları için alt kategorilerde yer alan onların beslenme, eğitim, sosyalleşme ihtiyaçları için binlerce çeşit uygun fiyatlı köpek ürünleri ve köpek malzeme seçenekleriyle köpek dostlarının tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Böylece köpek sahipleri evlerinde ya da bahçelerinde besledikleri köpekleri için istedikleri malzemelere kolayca ulaşma şansı yakalıyor. Satın aldıkları malzemelerle hem kendileri için, hem de köpekleri için hayatı daha konforlu, sağlıklı, ve güvenli bir hale getiriyorlar. Köpek malzemeleri alt kategorilere ayrılıyor ve aradığınız malzemeleri bulmanız kolaylaşıyor. Bunlar; 

 

Köpek Kuru Maması

Konserve Köpek Maması

Köpek Mama ve Su Kapları

Köpek Oyuncakları

Köpek Tasmaları

Köpek Bakım Ürünleri

Köpek Sağlık Ürünleri

Köpek Taşımalar

Köpek Ödülleri

Köpek Yatakları

Köpek Kulübe ve Kapılar

Köpek Kıyafetleri

Diğer Köpek Ürünleri

 

KÖPEK BESLENME ÜRÜNLERİ VE KÖPEK MAMASI SEÇİMİ

 

Köpeklerin ana besin kaynakları olan kuru mamaları seçerken köpeğinizin bazı özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Her bir köpek dostumuzun yaşı, sağlık koşulları ve bazı başka etkenler mama seçiminde önemli rol oynar. Bu yüzden bu konuda güvendiğiniz bir veterinerden destek almanız önerilir. Başlıca dikkat etmeniz gereken bazı Kuru Köpek Maması çeşitlilikleri şöyledir; Yavru Köpek Maması, Yetişkin Köpek Maması, Yaşlı Köpek Maması, Light Köpek Maması, Kısırlaştırılmış Köpek Maması. Köpeğinizin mamasını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler şunlardır;

 

Köpek Yaşı : 1-12 aylık köpekleriniz için Yavru Köpek Maması, 1-7 yaş arasındaki köpekleriniz için Yetişkin Köpek Maması, 7 yaşından büyük köpekleriniz için Yaşlı Köpek Maması seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Köpek Irkı : Köpek Maması seçimi yaparken köpeğinizin ırk özelliklerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Küçük Irk Köpek Maması, Orta Irk Köpek Maması, Büyük Irk Köpek Maması arasından köpeğinizin ırkına uygun mama seçiminde bulunabilirsiniz.

Köpek Sağlık Durumu : Herhangi bir sağlık problemine yönelik özel bir mama seçimi gerekebilir. Bu konuda veterineriniz size gerekli bilgiyi verecektir. Köpeğinizin kısır olup olmaması mama seçiminde önemlidir. Eğer kısır bir köpeğiniz varsa Kısırlaştırılmış Köpek Maması tercih edebilirsiniz.

Köpek kilosu : Alacağınız mama miktarını ve köpeğinizin günlük kuru mama veya konserve mama miktarını belirlemek için önemlidir. Köpeklerin fazla kilolu olması sağlıkları, hareket kabiliyetleri, enerjileri, yaşam kalitesi açısından olumsuz etkilere sahip olabilir. Fazla kilonun yaşam süresi üzerinde de etkisi vardır.  Bu yüzden eğer köpeğiniz ırkına ve cinsine göre fazla kiloluysa ona uygun Light Köpek Maması tercihinde bulunabilirsiniz.


 

 Sevdikleri tat ve mama miktarları da her bir köpek dostumuz için farklılık gösterecektir. Köpeğinize kuru mama verebileceğiniz gibi Konserve Köpek Maması da verebilirsiniz. Yaşına uygun olarak Yavru Köpek Konservesi, Yetişkin Köpek Konservesi, Yaşlı Köpek Konservesi seçeneklerinden köpeğinize uygun olanı seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra Köpek Ödülleri arasından can dostunuz için seçeceğiniz lezzetli alternatiflerle ana öğünlerinin haricinde eğitim sürecinde doğru sergilediği davranışlar için veya yalnızca onu mutlu etmek için binbir çeşit ödül mamasından seçim yapabilirsiniz. 

 

Köpek maması fiyatları markaya, kaliteye, paket miktarına göre farklılık göstermektedir. Petimister ‘ de her bütçeye uygun köpek maması alternatifleri bulunmaktadır. Kaliteli ve ucuz köpek maması seçeneklerinden yararlanıp can dostunuz için en uygun mamayı kategorilerimizi inceleyerek seçebilirsiniz. 15 kg luk köpek maması seçmeniz bütçeniz için daha avantajlı olabilir. 

 

KÖPEK EŞYALARI

 

Köpeğiniz için öncelikli olarak edinmeniz gereken şey Köpek Mama ve Su Kapları ‘dır. Köpeğinizin boyutuna, ırkına ve bütçenize uygun Plastik Mama ve Su Kapları, Metal Mama ve Su Kapları, Seramik / Melamin Mama ve Su Kapları, Otomatik Mama ve Su Kapları, Seyahat Mama ve Su Kapları na göz atabilirsiniz. Fonksiyonuyla beraber dekoratif olarak da evinize uyum sağlayacak ve şıklık katacak bir çok dekoratif mama kabını bu kategoride bulabilirsiniz. 

 

Evinizde veya bahçenizde bakımını üstlendiğiniz köpekleriniz için gerekli olan malzemelerden biri de köpek yataklarıdır. Yatak seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şey köpeğinizin boyutudur. Kaniş ‘ten Saint Bernard’ a kadar her boyutta köpek için değerlendirebileceğiniz seçeneklerimizi İç Mekan Köpek Yatakları ve Dış Mekan Köpek Yatakları kategorilerimizde bulabilirsiniz. Bahçenizde baktığınız köpeğiniz yatak seçerken dış mekan köpek yataklarından tercih ederseniz su geçirmez özellikleri sayesinde kışın kulübesinin içinde veya başka bir yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bahçeniz için gerekli olan bir başka ürün de köpek kulübesi olacaktır. Kışın köpeğinizin vücut ısısını koruması ve soğuktan korunması için ihtiyacı olacak. 

 

Köpeğinizi dışarıda gezdirirken hem onların güvenliği için hem de sizin konforunuz için gerekli olan bir diğer malzeme Köpek Tasmalarıdır. Zincir, Deri, Örgü gibi farklı malzemelerden üretilmiş olan Göğüs Tasmaları, Boyun Tasmaları, Otomatik Tasmalar, Gezdirme Tasması alternatiflerinden en az bir tane edinmelisiniz. Tasmalarla birlikte kullanacağınız köpek künyesi veya köpek isimlikleriyle hem onlar hem kendiniz için daha güvende hissedebilirsiniz. Tasmanın yanı sıra seyahatlerinizde kullanabileceğiniz köpek taşıma çantaları, taşıma kafesleri ve taşıma kutuları sizlere kolaylık sağlayabilir. 

 

Köpek eşyaları düşünülünce onların hayatına biraz da eğlence katmak için alabileceğiniz şeyler köpek oyuncaklarıdır. Küçük ırk köpekler, orta ırk köpekler ve büyük ırk köpekler için olan farklı boyutlarda ve materyallerdeki köpek oyuncakları, onlarla keyifli zaman geçirmeniz için iyi bir alternatif olabilir. Özellikle oyuncak toplara bütün köpekler bayılıyor. Diş ipleri de onların diş kaşınması ve kemirme ihtiyacını karşılaması için iyi bir seçenek olabilir. Köpek kemikleri de bu işlevi görür ve diş sağlıkları için önemlidir.

 

Bir diğer önemli köpek eşyası sayılabilecek şey de köpek taraklarıdır yada köpek fırçalarıdır. Özellikle uzun tüylü dostlarımızın tüy sağlığı için iki günde bir tüylerinin taranması önerilir. 

 

Eğer yavru bir köpeğiniz varsa ihtiyacınız olan bir başka malzeme köpek tuvalet eğitim pedi olacaktır. Dışarıya tuvalet yapma alışkanlığını kazanana kadar evde eğitim pedini kullanabilirsiniz. 

 

KÖPEK SAĞLIĞI ve KÖPEK BAKIM MALZEMELERİ

 

Can dostlarınız için seçtiğiniz bazı ürünler onların daha konforlu, sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarına yardımcı olabilir. Bazı takviye edici köpek vitaminleriyle onların beslenmelerine destek olabilirsiniz. Köpek deri ve tüy bakımı için kullanacağınız köpek tarağı oldukça önemlidir. Çok sık yıkanması önerilmese de belli aralıklarla köpeğinizi yıkamak isteyebilirsiniz. Bunun için onların deri yapılarına uygun özel köpek şampuanlarından kullanılmalıdır. Tırnakları uzayan dostlarımız için ise evde kendiniz köpek tırnak kesimi yapmak için kullanabileceğiniz köpek tırnak makaslarından köpeğinizin boyutuna uygun seçim yaparak satın alabilirsiniz. Ağız ve diş bakımı için köpek kemiklerini kemirmelerini sağlayarak dişlerinin daha temiz ve beyaz olmasını sağlayabilirsiniz. 

Yazın sıcak, kışın soğuk havalarında köpeklerin patilerinde çatlaklar ve yaralanmalar meydana gelebilir. Bunun önlemini almak için köpek ayakkabısı, köpek patiği tercih edebilirsiniz. 

Dişi köpeklerinizde belli dönemlerde meydana gelen regl dönemleri için köpek regl pedi ya da köpek regl külodu kullanmanızı öneririz. Böylelikle eviniz daha temiz ve hijyen kalacaktır.  

Köpeklerinizin düzenli bakımlarını yapmak için köpek bakım ürünleri kullanmak gerekir. Çeşitli markalar tarafından üretilmiş olan köpek bakım ürünleri onların kolayca kirlenen tüy, kulak, pati ve dişlerini yıkayıp temizlemeye yardımcı oluyor. 

Evinizin ve kıyafetlerinizin hijyeni ve bakımı için de faydalanabileceğiniz bir takım ürünler edinebilirsiniz. Bunlardan bazıları tüy toplama rulosu, köpek tuvalet eğitim malzemeleri olarak çiş pedi, köpek tuvalet eğitim kokusu, kaka torbası, leke ve koku giderici spreylerdir. 

 

KÖPEK MALZEMESİ FİYATLARI

 

Köpekler için satılan malzemelerin fiyatlarında en büyük kriter kalite ve markadır. Bazı ünlü markaların ürünleri fiyatları diğerlerine kıyasla daha yüksektir ama kalite açısından bakıldığında da daha kalitelidir. Özellikle köpek dostlarımızın beslenmelerinde önemli bir konudur. Elbetteki bütçeniz doğrultusunda sizin için en uygun olan mama tercihini kaliteli olanlardan yana kullanmanızı öneririz. Royal Canin köpek maması, N&D Köpek Maması, Hill’s Köpek Maması, Proplan Köpek Maması, Purina köpek maması tercih edebileceğiniz iyi marka köpek mamalarındandır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR