YAVRU KURU KÖPEK MAMASI
 

     En iyi yavru köpek maması ürünleri için Petimister’den alışveriş yapın ve kuyruklarının uzun yıllar boyunca sallanmasına yardımcı olacak beslenme ve lezzet dengesini sağlayın. Bir yavru evinize geldiği anda tıpkı yeni tüylü aile üyeniz gibi olur. Neyse ki, Petimister her ikiniz için geçişi kolaylaştırmakta zengin bir bilgiye sahiptir. Köpeğinize en iyi markaları bulmak için birçok köpek maması incelememize göz atarak diğer yeni evcil hayvan ebeveynlerinden ürünler hakkındaki geri bildirimleri kontrol edin. Köpek maması incelemelerini kontrol etmenin yanı sıra, en yeni ve en tüylü aile üyeniz için en iyi köpek maması seçimini belirlerken veterinerinize danışmayı da unutmayın.

     Yetişkin köpek maması öğelerinde olduğu gibi, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda köpek maması seçeneği vardır. Evcil hayvanınızın veterinerinin görüşünü de dikkate alarak, onlar için en iyi marka veya tipte mama seçmenize yardımcı olup, evde menülerini geliştirirken kullanabileceğiniz birkaç temel ipucu vardır. Köpek maması sadece hızla büyüyen vücutlarının beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandığından, evcil hayvanınızın yetişkin veya yaşlı bir köpek olarak iki kat daha fazla besin maddesi içeren diyet seçeneklerine ihtiyacı olacaktır. En iyi köpek maması markaları, sağlıklı kasların, eklemlerin ve bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olan bileşenlere sahiptir. Bu besinlerin köpek maması içindeki dengesiyle, evcil hayvanınız mutlu ve sağlıklı bir yetişkin yaşamına yolculuklarında bir destek olacaktır.

     Islak, kuru ve tahılsız çeşitler de dahil olmak üzere, Petimister.com’da bulunan en iyi yavru köpek kuru mama seçeneklerine göz atın. Sepetinize eklemeden önce tıpkı sizin gibi evcil hayvan ebeveynleri tarafından gönderilen köpek maması yorumlarını okuyun. Evcil hayvanınızın lezzeti ne olursa olsun, Petimister.com birlikte mutlu ve sağlıklı bir yaşam için lezzetli ve besleyici yemekler sunan köpek maması seçeneklerine sahiptir. Yavru köpeğinizin mükemmel eşleşmesini bulduğunuzda, indirimli fiyat elde etmek için Petimister.com’a üye olmayı unutmayın.

Yavru köpekler ne zaman yemek yemeye ve içme suyu içmeye başlar?

Yavrular dört haftalıkken, anne sütlerini katı yiyecek ve su ile takviye etmeye başlayabilirler. Hızlı büyümenin bu aşamasında, sadece anne sütünden ihtiyaç duydukları tüm kalorileri alamıyorlar. Çoğu yavru altı haftada tamamen sütten kesilir.

 

Yavru köpeğimi ne kadar yiyecek yemeliyim?

Yavru köpeğinizi besleyecek yiyecek miktarı, cinsleri, mevcut ağırlıkları, yaşları ve tamamen büyüdüklerinde beklenen ağırlıklarına bağlıdır. Köpek maması üzerindeki etikete bakın ve bunu yavru köpeğinizin ilk kontrolünde veteriner hekiminize danışın.
 

Yavru Köpek Maması Vermeyi Ne Zaman Bırakmalıyım?

Cinslerine bağlı olarak 1-2 yaşlarında yavru köpek maması ile beslemelisiniz. Küçük Irk köpekler sadece ilk bir yıl yavru köpek mamasına ihtiyaç duyarken, daha büyük köpek ırkları sağlıklı bir olgunluğa ulaşmak için iki yıla kadar yavru köpek maması besinleri gerektirir.