250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺43,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺258,90 KDV Dahil


KÖPEK OYUNCAKLARI

Köpek besleyenlerin evlerinde bulundurmaları gereken en önemli şeylerden birisi de köpek oyuncaklarıdır. Köpeğinizle birlikte keyifli zaman geçirebileceğiniz köpek oyuncakları, onların enerjilerini atmalarına da yardımcı olacaktır. Köpekler günün belli zamanlarında enerjilerini atmak, gezmek, koşmak isterler. Bu ihtiyaçlarını karşılamak için onlarla yürüyüşe çıkabilir ya da bazı köpek oyuncakları edinerek dışarı çıkamadığınız zamanlarda evde kısmen de olsa eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Köpek oyuncakları onların fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimleri için oldukça önemlidir. Edineceğiniz köpek oyuncağı aynı zamanda köpek dostunuzun eğitimi için de kullanılabilir. Özellikle yavru bir köpeğiniz varsa oldukça fazla diş kaşıma ihtiyacı olacaktır. Bu ihtiyacını karşılamak için yavru köpekler için köpek oyuncağı satın alabilirsiniz. Ayrıca köpek diş ipleri de onun diş kaşıma ihtiyacını karşılayıp eğlenmesine yardımcı olabilir. KÖPEK OYUNCAĞI NASIL SEÇİLİR?


Köpek için oyuncak seçimi yaparken köpeğinizin ihtiyaçları ve istekleri göz önünde bulundurulmalidir. Eğer yavru bir köpeğiniz varsa onun dişlerinin kaşınmasına yardımcı olacak oyuncaklar seçmelisiniz. Bu noktada kauçuk köpek oyuncakları tercih edilebilir. Kendisine arkadaş olarak görebileceği ve birlikteyken güvende hissedebileceği köpek peluş oyuncakları da yavru köpeğiniz için oldukça faydalı olabilir. Küçük bir köpeğin zeka gelişimi de önemlidir ve bunun için köpek zeka oyuncakları işinize yarayabilir. Onları fiziksel olduğu gibi mental olarak da yormak hem gelişimlerine katkı sağlar hem de zihinlerini kullandırtma yoluyla da enerji birikimleri atılmış olur. Köpek zeka oyunları bu doğrultuda oldukça işe yarar. 

Açık havada ya da evde oynayabileceğiniz bir başka oyun da at-getir oyunlarıdır. Bir çok köpek bu oyuna bayılır ve sahipleriyle vakit geçiriyor olmak onların oldukça hoşuna gider. Köpekler için oyuncak toplar ve köpekler için frizbiler böyle oyunlar için olmazsa olmazlardandır. Köpek oyuncak toplarının malzemesi de bu noktada önemlidir çünkü bazı köpek dostlarımız güçlü çene yapıları sayesinde daha sağlam malzemeli toplarla oynamalılardır. 

Bazı köpek ırkları oyun oynarken parçalama eğilimi gösterirler. Bu yüzden köpek oyuncağı seçerken malzemesine de oldukça dikkat etmek gerekir. Kauçuk ve sert köpek oyuncakları bu noktada işinizi görebilir. Farklı köpek oyuncakları köpeklerin farklı şekillerde ilgisi çeker. Örneğin; sesli köpek oyuncakları onları oldukları yerden heme ayağa kaldıracak ve dikkat çekecektir. Işıklı top oyuncaklar, köpek ödül oyuncakları da oldukça fazla dikkatlerini çekebilir. Yavru köpekler kadar yetişkin köpekler de dişleriyle çekiştirecekleri köpek oyuncaklarıyla oynamaya bayılırlar. Köpek diş ipleri ve diş temizleyici köpek oyuncakları onlarla eğlenmenizi sağlarken, çene yapılarını ve diş sağlıklarını olumlu yönde etkileyecektir


KÖPEK OYUNCAĞI FİYATLARI


Her üründe olduğu gibi köpek oyuncaklarını fiyatları da kalite, marka ve malzemeye göre değişkenlik gösterir. Köpeğinizin keyifli vakit geçirmesi için siz de Petimister den bütçenize ve köpeğinizin özelliklerine uygun oyuncak seçiminde bulunabilirsiniz. Gigwi, Trixie, Plush Friendz, Pawise, Kong gibi iyi markaların oyuncaklarını Petimister ‘den kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR