250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺245,20 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺846,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺944,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺887,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺1.013,90 KDV Dahil

 

Kuru Kedi Maması

Kuru Kedi Maması, Kediniz için en temel besin ve bütçeniz içinde en ekonomik yoldur. Kedi maması, kedi ebeveynleri için temel, sağlıklı ve dengeli bir seçimdir. Konserve ıslak kedi mamasının aksine, kuru kedi maması açıldıktan sonra daha uzun süre kalabilir. Kuru kedi maması, seyahat esnasında hem ebeveynler hem de kediler için büyük kolaylık sağlar. Petimister’de, Felicia, Royal Canin, Hills Optimal Care, ProPlan, Bonacibo gibi birçok değerli kedi maması markalarını en ekonomik fiyatlara bulabilirisiniz. Kedi Kuru Maması seçiminde kedinizin yaşı ve özel ihtiyaçları en önemli etkendir. Yavru kedi maması seçerken özellikle bir veterinerden destek almalı ve birkaç mama çeşidini küçük porsiyonlarda vererek beslenme tepkilerini gözlemlemelisiniz. Bir kedi mamasına karar verirken aktivite seviyesi de önemli bir faktördür, yetişkin ve olgun kediler için kilo kontrolüne yardımcı birçok kuru kedi maması seçeneği vardır. Bunlar arasında tahılsız ve light kedi mamaları ve gelişimi yavaş olan kediler için ise yüksek proteinli kuru kedi maması gibi çeşitler vardır. Kedinizin tahıl alerjisi varsa, istenmeyen gastrointestinal yan etkileri olmayan glütensiz kuru kedi maması tercih edilmelidir. Farklı kedi mamalarını denerken, mama değişimi süreci biraz sancılı geçebilir, bunun için mama değişimleri yavaş yavaş yapılmalı önce küçük porsiyonları hafta bir ya da gün aşırı vererek minik dostunuzu yeni mamaya alıştırmalısınız.

Kedilerin yaşlarına uygun mama çeşitleri

Kuru Yavru Kedi Maması

Eğer yavru bir kediniz varsa mutlaka onun beslenme alışkanlığını gözlemlemeli ve özellikle kuru mama konusunda hassas davranmalısınız. Henüz mideleri ve tat duyguları gelişmediği için gerek porsiyonları gerekse mama içeriklerinde seçici davranmak gerekir. Hassas mideleri olduğu için yoğun ve keskin tadı olan veya çok fazla karışım içeren mamalardan kaçınılmalıdır. Mamaların kesinlikle taze tüketilmesi, paketler açıldıktan sonra hava almayacak şekilde saklanması önemlidir.

Vitamin değerleri yüksek, mide ve bağırsak sağlığını destekleyen sindirimi kolay yavru kedi mamaları, kedinizin gelişiminde büyük rol oynar.

Petimister’de Felicia Az Tahıllı HypoAllergenic Kedi Maması, Royal Canin Kitten Yavru Kuru Kedi Maması, en güvenilir markaların kedi mamalarını bulabilirsiniz. Sitemizde bulunan kedi mamaları içerikleri bakımından zengin, kedinizin sağlığı açısından güvenilirdir.

Yetişkin Kedi Mamaları

Artık yetişkin bir tüylü olan kediniz için Yetişkin kedi maması çeşitleri yavru kedi mamasına göre çok daha fazladır. Kilo kontörlü için az tahıllı kedi maması, kısır kediler için kısırlaştırılmış kedi maması ve içerik bakımından zengin yetişkin kedi mamalarını petimister.com en iyi marka ve fiyat güvencesiyle sizlere sunmaktadır.

Kedi maması seçerken, Kedinizin sağlık ihtiyaçlarını, damak tadını ve mama içeriklerine gösterdiği tepkileri gözlemleyerek seçim yapabilirsiniz. Yetişkin kedinizin kaliteli beslenmesi hem kilo kontrolü hem de günlük alması gerek vitamin ve mineralleri tamamlaması açısından hayati önem taşır. Bu yüzden mama seçimi yaparken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Örneğin;
 

 • İştahsız kediler için farklı içeriklere sahip mamalar denenmeli
   
 • Kilo problemi olan kediler için az tahıllı, diyet mamalar tercih edilmeli
   
 • Mide ve bağırsak sorunu yaşayan kediler için sindirimi kolay, Tahılsız ya da az tahıllı, sebzeli mama çeşitler denenmelidir.
   
 • Kedi mamaları kedinizin mide bağırsak gibi sağlığının yanı sıra tüy ve deri sağlığı içinde önemlidir.
   
 • Farklı mama denemeleri yapılacağı zaman sevimli dostunuzun vereceği tepkileri dikkatle izlemeli ve değerlendirmelisiniz
   
 • Kuru Mamanın yanı sıra Yaş Kedi Maması, Kedi ödül mamaları ile de takviyeler yapmak hem onun fiziksel gelişimi hem de tat ve koku algısının gelişimi için önerilmektedir.
   

Petimister ailesi olarak sevimli ve sadık dostlarınız için en iyisini istediğinizi biliyoruz ve sürekli yenilenen ürünlerimiz ile ihtiyaçlarını kolaylıkla bulabilmenizi sağlıyoruz.


Yaşlı Kedi Mamaları

İnsanlarda olduğu gibi kedilerde de yaşları ilerledikçe bazı kas ve kemik rahatsızlığı ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden yaşlı kediler için kuru ve yaş mamalar yüksek enerji değeri olan kemik ve kas sağlığını destekleyici vitaminlerin yoğun olduğu içeriklerle üretilmektedir. Veteriner kontrolleri kediniz için en uygun mamayı seçmenize yardımcı olacaktır. Yaşlı kedi mamalarında yüksek protein, sindirimi kolay lifli mamalar, yetişkin kediye oranla daha az hareket ettikleri için kilo kontrolünü sağlayacak içerikler hazırlanmaktadır. Beslenmesini yanı sıra hareketini destekleyici kedi tırmanma evi, lazerli kedi oyuncağı ya da kedi oltalarıyla kas ve kemik egzersizi yaptırabilirsiniz. Oyun aktiviteleri kedinizi motive etmek, ona hareket katmak için en eğlenceli yoldur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR