250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺270,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺537,90 KDV Dahil
250 TL ve ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
₺119,90 KDV Dahil

 

KÖPEK KURU MAMASI

Köpeklerin farklı şekillerde beslenme şekli olabilir. Bunlardan bir tanesi köpek kuru maması ile besleme yapmaktır. 15 kg luk köpek maması, 1 kg luk köpek maması olarak bulabileceğiniz bir çok çeşit mevcuttur. Pratik bir seçenektir ve içinde bir çok besin değeri sayesinde köpeğinizin günlük besin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. 


KÖPEK MAMASI SEÇİMİ


Köpeğinizi beslemenin bir kaç yolu vardır. Bunlardan bir tanesi köpek kuru maması ile beslemek. Kuru mamayı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlardan en önemli iki tanesi köpeğinizin ırkı ve yaşıdır. Köpek ırkları küçük, orta ve büyük olarak üç gruba ayrılır. Bunlara mini ve maxi olarak çok küçük ve çok büyük olarak iki kategori daha eklenebilir. Mamaların besin değerleri bu kategorilere göre belirlenir. Dolayısı ile ırkına göre küçük ırk köpek maması, orta ırk köpek maması, büyük ırk köpek maması seçeneklerinden köpeğinize uygun olanı seçmeniz gerekir. Köpeğinizin yaşı da mama seçiminde dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Hayatınıza yeni katılan yavru köpeğiniz için gerekli olan besinleri en sağlıklı şekilde alabilmesi için köpeğiniz bir yaşına gelene kadar yavru köpek maması vermelisiniz. Bir yaşından büyük köpekler yetişkin köpek kategorisine girerler ve artık onlara yetişkin köpek maması vermek gerekir. 1-7 yaş aralığında yetişkin köpek maması yiyen can dostlarımız, 7 yaşından büyükse yaşlı köpek maması vermek önerilir. Beslenme konusu hassas bir konu olduğundan dolayı en başta veterinerinize danışarak köpeğinizin beslenmesiyle alakalı yönlendirme almanızı tavsiye ederiz. İstemesek de bazı köpek dostlarımızın bazı sağlık problemleri doğrultusunda farklı şekilde beslenmeleri gerekebilir. Mesela sitemizde bulabileceğiniz Light köpek maması seçenekleri, kilosu fazla olan dostlarımız içindir. Ayrıca köpeğiniz kısırsa onun daha sağlıklı olabilmesi için kısırlaştırılmış köpek mamalarından tercih edebilirsiniz. 

 

EN İYİ KÖPEK MAMASI MARKASI

Köpek maması markaları arasında seçim yaparken birçok seçenek arasında kafanız karışabilir. Bazı bilinen en iyi köpek mamaları kategorisinde köpek maması markaları arasında premium köpek mamaları olarak Royal Canin köpek mamaları, Proplan köpek maması, Hill’s köpek maması, Advance köpek maması, Acana köpek maması, Orijen köpek maması, Brit Care köpek maması, N&D köpek maması, Felicia köpek maması yanında uygun fiyatlı köpek mamaları seçenekleri olarak Reflex köpek maması, spectrum köpek maması, Enjoy köpek maması, Bona Cibo köpek maması, King köpek maması, Econature köpek maması, Kucho köpek maması, Trendline köpek maması, Profine köpek maması, Pro Choice köpek maması, Bosch köpek maması, Honey köpek maması seçeneklerini köpek kuru maması kategorimizde bulabilirsiniz. 

KÖPEK MAMASI FİYATLARI

Köpek maması fiyatları, mamanın içeriğinde kullanılan hammaddeye, gramajına ve marka değerine göre farklılık göstermektedir. Köpeğinizin koşullarına ve onun damak zevkine uygun mamayı bulduğunuzda 10 kg luk köpek maması ya da 15 kg luk köpek maması seçeneklerinden birini tercih etmeniz sizin için daha ekonomik olacaktır. Köpek maması saklama koşulları da bu noktada önemlidir çünkü bayatlayan köpek mamasını köpeğiniz yemek istemeyecektir. Bunun için paket açıldıktan sonra mümkün olduğunca az hava almasını sağlamalısınız. 

 

Köpeğiniz için en kaliteli köpek mamasına sizin için en uygun fiyata www.petimister.com sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR