Kediniz İçin En Uygun Tuvalet Kabı Nasıl Olmalı

Kediniz İçin En Uygun Tuvalet Kabı Nasıl Olmalı
Nasıl bir Kedi Kumu Kabına İhtiyacın Var?
 
    Kediler için en elzem malzemelerden biri kedi kumu kabıdır. Kabın ölçüsünden, yüzey kalitesine kadar ince detaylara vakıf olunması kedi kumu kabından beklenilen performansın alınmasını sağlar. Kedinizin cinsi de kedi kabının nasıl olacağını etkileyen bir faktördür. Bazı kedi cinsleri oldukça fazla gelişir ve bunlar için standart bir kedi kabı almak doğru değildir.  
 
Tuvalet alışkanlığını etkiler mi?
 
    Kedilerin tuvalet alışkanlığı kazanabilmesi için en önemli element kum değildir. Çok iyi bir kedi kumu kullanılabilir; ancak kedinin tuvalet kabını beğenmemesi halinde tuvaletini yapmayabilir. Bu durumun doğrudan kaptan kaynaklı oluştuğunu yüzde yüz söylemek de mümkün değildir. Çok farklı davranışlar gösterebilen kedilerin kendi karakterlerine sıkı sıkıya bağlı olduklarını unutmayın. Kedinizi yakından takip etmeniz ne tür çözümler üretmeniz gerektiği konusunda şifre verebilir. 
 
Kedi kabı seçimine dair notlar…
 
    Öncelikle hem kendinizi hem de kedinizi düşünerek uygun bir kap seçimi yapmalısınız. Dikkat edilecek en önemli konu ise, hijyendir. Bazı kedi kapları ikinci sınıf malzemeden imal edilir. Bu nedenle, kedi dışkısı ve içerisine konulan kumlar kabın yüzeyine yapışır. Bu hem kediyi rahatsız eder hem de temizliği oldukça zorlaştırır. Dolayısıyla, yüzeyi yapışkan özellik göstermeyen kedi kumu kabı seçmelisiniz. 
 
    Diğer bir husus ise, kedinizin tuvalet hareketi ile ilgilidir. Bazı kediler dışkı sırasında oldukça fazla hareket etme ihtiyacı hisseder. Bu da, kabın rahat hareket etmeye müsait bir büyüklükte olmasını zorunlu hale getirir. Her kedi kumu eşelemeyi sever. Ancak bazı kedi türleri daha fazla kumu eşeleme isteği duyar. Bu durum kumun etrafa saçılmasına neden olur. Kumların etrafa saçılması hijyen açısından uygun olmaz. Bunu engellemek için ringli kedi kumu kabı tercih edilebilir. 
 
Kedi kabı paspası neden gerekir?
 
    Kedi kabı ile beraber kedi paspasının da mutlaka tedarik edilmesi lazımdır. Çünkü kedinin tuvaletini yaptığı sırada patilerinde kum tanecikleri kalabilir. Bunların eve dağılması doğru olmaz. Kedi kabı paspası, tuvaletten çıkan kedinin patilerindeki kumları temizlemesini sağlar. Böylece, kedi patisindeki kumların eve dağılmasını önlenmiş olur. 

Bu bilgiler ışığında kediniz için en uygun kedi tuvalet kabını seçmek için buraya tıklayınız..
 
Etiketler: Kedi Tuvalet Kabı, Kapalı Kedi Tuvaleti, Açık Kedi Tuvaleti
Ocak 22, 2019
Listeye dön