Akvaryumunuza Yer Açmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Akvaryumunuza Yer Açmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Ev veya Ofiste Akvaryuma Yer Açmadan Önce Bilinmesi Gerekenler 
 
    Hem ev hem de ofis dekorasyonun ferahlık sağlayan akvaryumlar pozitif enerji sunar ve kötü enerjiyi dönüştürür. Bu nedenle akvaryum ve balıklar giderek ev veya ofisin bir parçası haline gelmeye başladı. Ancak akvaryum konusuna girmeden önce adım adım dikkat etmeniz gereken bir dizi hususları hatırlatmak istedik…
 
1. Büyük bir tankla işe başlamayın. 
 
    Özellikle daha önce balık ve akvaryuma dahil tecrübesi olmayanların dikkat etmeleri gereken bir husustur. Evet, akvaryum ne kadar büyük olursa mekana kazandırdığı ferahlık ve pozitiflik daha iyi olabilir. Ancak gerekli bakımları yapmamanız halinde akvaryumdan fayda değil zarar görebilirsiniz. Ayrıca, balıkların hayatını da tehlikeye atabilirsiniz. Bu nedenle, 20 litrelik bir tankla akvaryum fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. 
 
2. Güvenli bir yere yerleştirin. 
 
    Akvaryum ayak altında durması gereken bir obje veya sehpa değildir. Genel olarak elektrik prizine yakın, kapılardan uzak ve köşe bir yer tercih edilmelidir. Ayrıca yerden yüksekliğine de dikkat edilmesi lazımdır. Yaklaşık olarak zeminden 50-60 cm kadar yüksekte yer almalıdır. Ayrıca, akvaryumun altındaki masa veya platformun sağlamlığına kesinlikle dikkat etmelisiniz. 
 
3. Akvaryum hijyenine önem verin. 
 
    Akvaryumu aldıktan sonra ilk yapmanız gereken şey temizliktir. Bunu kimyasal içerikli cam silicilerle yapmanız asla doğru olmaz. Kaynar su kullanmalısınız. Kaynar suyun belirli bir süre akvaryum içerisinde beklemesi yeterlidir. Ardından akvaryum suyu koyabilir ve suyun klorunun uçması için birkaç gün beklemesini sağlayabilirsiniz. Sudaki kloru çözen maddeler kullanarak da suyu hemen hazır hale getirebilirsiniz. 
 
4. Doğru lamba tercih edin. 
 
    Akvaryum suyunun hem temiz hem de sıcak kalması için tercih edilmesi gereken ürünlere dikkat edilmelidir. Filtre her zaman açık kalması gereken bir üründür. Bu nedenle, birinci sınıf bir filtre ürünü almalısınız. Ayrıca, sarı lamba değil beyaz flor lamba tedarik edilmelidir. 
 
5. Balıkların doğal ortamını hayal edin. 
 
    Denizaltına dalmayanlar için denizin derinliklerindeki doğal yaşamı hayal etmek zor olabilir. Ancak bununla ilgili fikirler sunan yüzlerce akvaryum çeşidi var. Sade bir akvaryum tasarımı asla balık için uygun değildir. Onların denizaltındaki yaşamına uygun bir dekorasyona ve doğallığa sahip akvaryum oluşturmalısınız.


Bu bilgiler ışığında balığınız için en uygun akvaryum ve balık yemlerini seçmek için buraya tıklayınız..


 
 
Etiketler: Akvaryum, Balık, Balık Yemleri, Japon Balığı, Akvaryum Malzemeleri
Ocak 22, 2019
Listeye dön